• naše weby..
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Mšeno: Univerzita třetího věku zahájí zimní semestr

Domov seniorů už brzy opět navštíví dospělí studenti, na sklonku září tam totiž začne zimní semestr oblíbené virtuální univerzity třetího věku.

První kurz, který si lektorka Blanka Dvorščíková pro seniory připravila, nese název Cestování - co jste možná nevěděli. Studenti se v něm dozvědí například odpovědi na otázky - jaká rizika ale cestování obnáší? Působí cestovní ruch vždy pouze pozitivně, nebo může mít i negativní dopady na kulturu, společnost a životní prostředí? A jak se chovat jako správný cestovatel? Chybět nebudou ani informace o historii a lázeňství. První přednáška kurzu o cestování je naplánována na 27. září od 9 hodin.

Druhým semestrálním kurzem je Kouzelná geometrie. Senioři se v něm dozvědí, že příroda byla nejen životním prostředím našich prapředků, poskytující stravu a úkryt, ale rovněž pramenem zkušeností a inspirací, z nichž se rodily technické znalosti, estetické cítění, prvopočátky vědeckého myšlení i první geometrické poznatky. Tato přednáška začne ve stejném dni, jen o hodinu později.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

LITVA: Projekt „Dobrovolnictví – první krok k úspěšné kariéře“

Projekt „Dobrovolnictví – první krok k úspěšné kariéře“

LITVA / Lithuania