• naše weby..
udržitelného
rozvoje
Vyber téma:-- vše --
Správa věcí veřejných a územní rozvoj Životní prostředí Udržitelná spotřeba a výroba Doprava a mobilita Zdraví Místní ekonomika Vzdělávání a výchova Kultura, volný čas Sociální prostředí Globální odpovědnost Venkov, krajina, zemědělství

galerie udržitelného rozvoje

Jihlava: První odborná platforma o inkluzi

V prostorách Magistrátu města Jihlavy se konala první odborná platforma k předškolnímu vzdělávání projektu Společně a úspěšně v Jihlavě.

Ten si klade za cíl zvýšit inkluzivnost vzdělávání a podporu dětí a žáků ze socioekonomicky znevýhodněného a kulturně odlišného prostředí ve vzdělávacím procesu.

Projekt Společně a úspěšně v Jihlavě má dvě stěžejní témata „Předškolní vzdělávání“ a druhé téma „Prevence školní neúspěšnosti“. Postupně byla představena náplň činností služeb, které spadají pod projekt. Jedná se o Klíček - neformální předškolní klub a Klubíčko - sociálně aktivizační služby pro rodiny s dětmi. Prezentovány byly také Terénní programy Sovy.

Účastníci měli možnost se zabývat také statistickými údaji o mateřských a základních školách v Jihlavě a legislativními změnami v předškolním vzdělávání. Hlavním stěžejním bodem následné diskuze bylo povinné předškolní vzdělávání pro děti, které jsou narozeny od 1. 9.2 011 do 31. 8. 2012.
Kontakt na Zdravé město
i
Příklady dobré praxe nemají charakter zpravodajství o aktuálním dění. Jedná se o aktivity, které mohou být staršího data, ale přesto jsou inspirativní. Jejich zveřejnění v Galerii udržitelného rozvoje, na stránce Dobrá praxe nebo v Inspiromatu NSZM nemá souvislost s datem jejich realizace. Texty článků jsou ponechány v původním čase a situaci.
Použité fotografie a obrázky jsou poskytnuty jednotlivými municipalitami, případně se jedná o ilustrační foto z oficiálně přístupných zdrojů.

Nejčtenější dobrá praxe z tématu

Litoměřice: Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Agentura podporovaného zaměstnávání při Diakonii ČCE

Litoměřice